technologia

Popularne urządzenia wykorzystywane do zapisu obrazu

Współcześnie coraz więcej osób zaczyna interesować się różnymi nowinkami i innowacyjnymi technologiami. Nierzadko można spotkać się z opinią, że takie zainteresowania są domeną mężczyzn i to zdanie sprawdza się w większości przypadków. Z tego też powodu nierzadko odpowiednim pomysłem na podarunek dla panów są różnorodne technologiczne nowinki. Obecnie dynamicznie rozwijają się niezwykle różne technologie, chociażby ta wiążąca się z komputerami.

Ciekawe sposoby zastosowania najnowszych drukarek przestrzennych

figurka 3D
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się o kolejnych elementach stworzonych za pomocą drukarek 3D. Drukarki przestrzenne są coraz powszechniej stosowanymi urządzeniami, zarówno na całym świecie, jak i na terenie kraju. Są tak znane i cenione, że wielu ludzi chce mieć takie urządzenie w domu na własny użytek. Z wolna staje się to możliwe dzięki temu, że aktualnie ceny tego rodzaju drukarek na terenie Polski zaczynają się od 2 tysięcy złotych.

Sprzęt elektroniczny – co zrobić ażeby był bardziej trwały?

bateria
Współcześnie chyba każdy z nas korzysta z różnego typu urządzeń elektrycznych, również tych drobnych. Wszyscy mamy telefony komórkowe, często nawet po kilka, ponadto aparaty cyfrowe, tablet, odtwarzacz mp3.

Współczesne mody na rynku 3D: skanowanie i figurki

Figurka 3d
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Praktycznie egzystujemy w nader ciekawych czasach. Dzięki rozwojowi współczesnych technologii stało się możliwe to, co przed laty nie było możliwe. Aktualnie rozwój informatyki umożliwia kreowania w wirtualnym świecie modeli, które odzwierciedlają prawdziwość. Tak więc także skanowanie, jak i tworzenie figurek stało się możliwe za sprawą rozwoju techniki. Kto może na tym skorzystać? Okazuje się, że więcej osób, niż początkowo się wydawało.

W jaki sposób sprawić sobie miniaturę z wybranym przez nas wizerunkiem?

drukarka 3d
Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie współczesnych metod drukowania jest obecnie niezmiernie pociągającą formą uzyskiwania intrygujących przedmiotów. Mowa w tym miejscu w samej rzeczy o względnie nowym rozwiązaniu, jakim jest drukowanie 3d. Dla wielu z nas temat ten jest w dalszym ciągu obcy, tymczasem kryje w sobie niezmierny potencjał. Wymaga ono od nas sporej dawki kreatywności oraz biegłości projektowania, która wykorzystana w praktyce może ukoronować pięknymi rezultatami.

Audiobooki zamiast książek papierowych mogą ułatwić życie osobom niepełnosprawnym

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważnym wymiarem życia ludzkiego jest jego "konik". Słowem, to co robi poza swoim powinnościami szkolnymi czy codziennymi. Formy spędzania wolnego czasu na pewno są mocno różne.

Niektórzy z nas wolą aktywnie wykorzystywać czas na przykład uprawiając ogródek, inne osoby natomiast wolą rower czy basen, co niektóre osoby preferują bardziej bierne spędzanie czasu np. słuchanie muzyki, lektura itp.

Używajmy tego co jest trwałe - sprawdź propozycje

wnętrze biura
Autor: Christopher Kray
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak błyskawicznie zmienia się technologia, to co miesiąc temu było nowością, teraz jest już przestarzała, przez to właśnie kiedy pragniemy rozbudowywać własny komputer, to zawsze trzeba się zaopatrywać w jak najcudowniejsze urządzenia, które na pewno będą nam mogły posłużyć przez sporo miesięcy, nawet jeżeli pierwotne parametry już nie będą aktualne.