Sklepy dla turysty i zawodowego żołnierza, czyli jakie rzeczy są dostępne w militariach online?

Pasja strzelecka jest jedną ze starszych aktywności ludzkich. Sklep militarny utożsamiamy nade wszystko z wojną, ale te przecież nie ogranicza się tylko do walki, szczególnie w czasie pokojowego współistnienia. Strzelectwo to też wszelkie rytuały związane z polowaniami, ale i rywalizacją sportową oraz aktywną turystyką. Na jakie wyposażenie możemy natknąć się w propozycjach sklepów z militariami online?

gadżety militarne
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Skoro już od naczelnych skojarzeń rozpoczęliśmy - sprzęty militarne to rzecz jasna wiatrówki i rewolwery, czyli bronie potrafiące zrobić dużo hałasu i krzywdy. W wypadku karabinków maszynowych (gdzie ustalone normy energii wyrzutu pocisku są wysokie) pod sprzedaż podlegają tylko atrakcyjnie odwzorowane repliki. Zatem sprzęt strzelający dostępny w sklepach wojskowych dostaniemy jedynie do określonych warunków.

Sektor samoobrony to inna „półka” w sklepach z militariami. W tej gałęzi możemy wybierać pomiędzy paralizatorem, pałką teleskopową, a więc bronią miekką wykorzystywaną przez służby bezpieczeństwa. W ofertach sprzętów niezbędnych do samoobrony wymienia się także pistolety na gaz, broń hukową i alarmową, zestawy alarmowe.

W tym dziale każdy chcący zadbać o bezpieczeństwo dużej posesji czy funkcjonariusz ochrony, może zaopatrzyć się w niezbędny atrybut do obrony.
Sklepy z militariami dysponują w swych ofertach też kącikiem dla intensywnych podróżników. Specjalnie dla podróżników z wielkim plecakiem (który nierzadko stanowi cały dobytek i nocleg) funkcjonują takie sklepy.

noże militarne
Autor: Brian nairB
Źródło: http://www.flickr.com
Dostaniemy w nich latarkę jaką tylko sobie życzymy, scyzoryki szwajcarskie, czy do zbierania grzybów. Zaopatrzenie się przed bitwą paintballa to w tym sklepie obowiązek. Organizator kupi tu w noktowizory, kamuflujące i morowe ubrania,kompaktowe i specjalistyczne lornetki, wykrywacze metali, a nawet zegarki szpiegowskie. Jedni odbierają coś takiego za gadżeciarstwo, dla pasjonatów jest to przejaw pasji jak każdy inny.

To miejsce typowe dla amatorów turystyki, rutynowych grzybiarzy, ale i pozytywnie zakręconych kolekcjonerów sprzętów, które mogą przydać się w wolnym czasie. Każdy przynależny do powyższych grup wyszuka tu coś dla specjalnie dla siebie.