Na czym polega masaż relaksacyjny? Jak musi być wykonywany? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze?

Stres może wywoływać dość dużo nieprzyjemnych dolegliwości, jak ból głowy, szyi i karku. Dodatkowo, może też rozwijać depresję czy choroby serca. Świetny na to wszystko jest masaż relaksacyjny.
Masaż relaksacyjny to typ masażu klasycznego. To jedna z bardziej częstych wybieranych typów masażu. Rekomendowany jest zwłaszcza osobom, które bez przerwy są spięte, nerwowe i pełne złych emocji. Jest najlepszy zwłaszcza na zmęczenie fizyczne, ale i psychiczne osłabienie. Taki masaż jest całkowicie bezpieczny, a co najistotniejsze, może skorzystać z niego każda osoba, i to niezależnie od płci, ilości lat czy stanu zdrowia. Wykonywanie masażu tego typu to kilka technik, jak głaskanie. Rozpoczyna się nim i kończy każdy masaż relaksacyjny.portret - zdrowie
Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com
Są to łagodne ruchy placów, które są pomocne w usprawnieniu krwi oraz limy. To pozwala ukoić nerwy i zrelaksować pacjenta. Inna technika to oklepywanie. Może być dość mocne, ponieważ polega na robieniu dynamicznych ruchów kantem dłoni. Jest to pomocne w ukrwieniu, zmniejsza napięcie ciała. Kolejna to ugniatanie, jakie jest podobne do głaskania, sprawdź też fizjoterapeuta wrocław. Może być wykonywane wyłącznie opuszkami palców albo całymi dłońmi. Poprawia ukrwienie. Na koniec mamy rozcieranie. Jest to masaż dłoni zaciśniętymi w pięści. Tego rodzaju element umożliwia usuwanie z ciała obrzęków i cellulitu wodnego. Wiadomo jednak, że taki masaż najbardziej korzystnie wykonywać w certyfikowanym centrum rehabilitacji, bo jak zdecydujemy się na niesprawdzonego rehabilitanta, to możemy więcej na tym stracić, niż zyskać. Jedynie fachowiec wykona taki masaż prawidłowo.
Terapeuta, przez początkiem masowania, musi przeprowadzić z nami wywiad, a to z tego powodu, by określić nasze preferencje i oczekiwania. W masażu relaksacyjnym dość często wykorzystywana jest również aromaterapia, więc nie powinniśmy się zdziwić się, jak masażysta zapyta nas o ulubione zapachy - kliknij tu. Najbardziej profesjonalnie wykonany masaż musi obejmować wywiad z pacjentem. Sam masaż musi być wykonywany za pomocą właściwych kosmetyków, takich jak olejki eteryczne. Najlepszy masaż relaksacyjny powinien być wykonywany łagodnymi, płynnymi ruchami, które zagwarantują poczucie spokoju oraz odprężenia.