Dlaczego dobrze pić herbaty? Jak wpływają na naszą kondycję? Jakie mają inne ukryte właściwości?

Niektórzy się zastanawiają czy czerwona herbata to faktycznie dobra dieta dla każdego? Bez wątpienia nie, ponieważ nie istnieje jedyny uniwersalny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Nie znaczy to jednak, iż popularny pu erh czy oolong nie mają w ogóle działania.

http://www.magiaorientu.com.pl/category/herbaty-czerwone-z-dodatkami
Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Najbardziej polecana dieta to taka, która skierowana jest na odpowiednie źródło nadwagi. Przyczynami zbytnio zwiększonej masy ciała są na przykład niekorzystne nawyki dietetyczne, co znaczy jedzenie posiłków o nieodpowiednich porach, niedobór w zakresie aktywności fizycznej i dania za bardzo obfite w cukry oraz tłuszcze. Dieta oparta o pu erh lub oolong na pewno skierowana jest głównie dla osób, które mają problem ze zbyt dużą obfitością w tłuszcze spożywanego jedzenia, gdyż wzmaga metabolizm tłuszczów.Czerwona herbata z dodatkami za pomocą dużej zawartości garbników, które otrzymuje w czasie długiej fermentacji odpowiednio reguluje pracę żołądka oraz wydzielanie żółci przez trzustkę. Powoduje to, iż z pokarmu wchłaniana jest znacznie duża ilość substancji pokarmowych, a pobierane tłuszcze mają zdecydowanie mniej skomplikowaną budowę. Tłuszcze tego typu są jakby lepiej przyswajalne dla naszego organizmu, gdyż proces wydobywania z nich energii jest zdecydowanie krótszy. Znajdujące się tam enzymy i teina, tak zwana herbaciana kofeina, zwiększają metabolizm tłuszczów, co sprawia, że świeżo wchłonięte tłuszcze natychmiast staja się zamienione na energię.

Długotrwała emisja energii w tego typu procesie kreuje doskonałą szansę do zużycia jej na ulubione sporty, podróże i prace fizyczne. Przyjemne odczucie napływu energii pomaga wyrobić w sobie nawyk regularnej dawki fizycznego wysiłku. Doskonale komponuje się to przecież z samym założeniem diety odchudzającej opierającej się na czerwonej herbacie.

Mrożona herbata
Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
Warto tu również dodać, że zarówno pu erh jak i oolung gwarantują ciału znaczne dawki soli mineralnych albo mikro i makroelementów. Dzięki temu dodawane są ich braki wynikające z uprawianiem sportów. Tego rodzaju herbata ma inne zalety, na przykład działa moczopędnie oczyszcza organizm z wytwarzanych produktów przemiany materii, a spożywanie dużych ilości tego napoju doskonale zaspokaja pragnienie. Pamiętaj, że ogólnie picie herbat jest zawsze zdrowe, spróbuj więc też innych rodzajów, zwłaszcza herbat kwitnących. Więcej szczegółów przeczytasz tutaj - www.magiaorientu.com.pl/herbata-kwitnaca.html