Jak się najbardziej korzystnie przygotować, żeby znaleźć pracę? Jak najlepiej się w niej czuć?

Bez najlepiej przygotowanego cv ciężko oczekiwać sukcesu w okresie poszukiwania pracy. Całe szczęście przygotowanie takiego cv, które zainteresuje przyszłego pracodawcę nie jest takie trudne.
CV
Autor: Conor Luddy
Źródło: http://www.flickr.com
Życiorys to wizytówka kandydata na dane stanowisko, to też pierwszy test, czy jest odpowiedni, zob. happyhr.pl/. Na pewno więc warto poświęcić czas na zorganizowanie tego typu dokumentu. Koniecznie pamiętajmy, ażeby tego samego dokumentu nie wysyłać do kilku pracodawców. A toz tego powodu,iż może nas zdradzić prosty błąd, przykładowo zły numer referencyjny czy nazwa innej firmy sprawią, iż nasze podanie na pewno wyląduje w koszu. Więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, która stara się o zatrudnienie, powinien pomieścić się na jednej stronie A4. Jak jest za nami kilkuletni staż pracy, to można dołączyć jeszcze jedną stronę.

Najlepiej jednakże mieć na uwadze, ażeby kolejne strony zawsze drukować na osobnych kartkach. Informacje w cv najlepiej jak są podawane zwykłą, czarną czcionką na białym tle. Co do ustawień stron, to również powinny być one standardowe. Wiadomo możemy dodać kolorowe elementy graficzne, by wyróżnić się z tłumu, lecz powinniśmy zachować umiar. Na pewno efektowna grafika nie może odwracać uwagi od tego, co najbardziej ważne, czyli od treści. Najbardziej istotne informacje w cv dobrze pogrubić. Korzystnie również zapisać plik w formacie pdf, szczególnie jak dodaliśmy elementy graficzne. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nasz życiorys będzie wyglądał identycznie na wszystkich komputerach. Ale oczywiście cv to nie wszystko, musimy bowiem pamiętać o różnorodnych pojęciach, jakie przydają się w czasie pracy. Ich znajomość jest czasem konieczna, tak z pewnością możemy powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja powoduje, że realna jest do uzyskania równowaga między życiem zawodowym i prywatnym.Źródło informacji - http://happyhr.pl/jak-dobrze-napisac-cv


Mężczyzna pracujący na laptopie
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Taka równowaga pomiędzy każdą ze sfer funkcjonowania może spowodować, że pracownik będzie się samorealizował, dzięki czemu będzie bardziej zadowolony z życia. Nie chodzi jedynie o ścisłe rozdzielenie sfery zawodowej oraz prywatnej, raczej mówimy o harmonijnym połączeniu oraz przenikaniu, tak aby praca, rodzina oraz pasje tworzyły spójną całość.