zabiegi stosowane w różnych schorzeniach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem widzenia, ani patologiczną zmianą, a następstwem normalnego procesu starości. Jest to normalny stan, jaki dotyka duży odsetek osób, na ogół po czterdziestym roku życia, jednak granica wieku jest dzisiaj coraz to niższa.
sprawdź starczowzroczność
Autor: Tempur
Źródło: Tempur


Za pojawianie się kłopotliwej dolegliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, jaka osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się większa i traci elastyczność. Starczowzroczność manifestuje się osłabieniem predyspozycji właściwego widzenia obiektów dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, lub pracą na komputerze. Jednym z słynnych rozwiązań stają się szkła dwuogniskowe z czytelną poprzeczną kreską, jaka odłącza górną część od spodniej. Całkiem problem usuwa refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Równocześnie wykonalna jest korekta istniejących wcześniej uszkodzeń wzroku.


Witrektomia (http://optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Warszawa/Cennik) to zabieg mikrochirurgiczny, używany w wielu rozmaitych chorobach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamierzeniem może być statyczność, udoskonalenie, albo odnowienie prawidłowego działania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródoperacyjnie wdraża się przybory mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i poprzez serie manipulacji chirurgicznych stara się uzyskać rezultat naprawy, bądź wykluczenia stanu chorobowego, to witrektomia. Cena zależy od tego, czy zabieg dotyczy jedynie jednego schorzenia, bądź operowane jest więcej chorób.