Rzeczy przydatne w czasie różnych wycieczek

Nadciągają zimne dni i wielkimi krokami zbliża się zima. Wyszukując w sklepach ciepłych kurtek, swetrów, czy czapek, nie powinno się zaniedbywać innej znaczącej części garderoby, a mianowicie rękawiczkach.


nóż bear grylls
Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl


rękawiczki zimowe
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com


Ochraniają one dłonie przed chłodem i zapobiegają wysuszanie skóry. Skóra rąk jest względnie delikatna, chłodny wiatr i duże różnice pomiędzy temperaturą na zewnątrz i w środku pomieszczeń sprzyjają jej przesuszeniu, co uzewnętrznia się szybszym starzeniem, a także pękaniem i zaczerwienieniem.
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera powinno się nosić rękawiczki zimowe. Najlepszym rozstrzygnięciem są rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej. Taki materiał zapewnia optymalną ciepłotę, a również nie dopuszcza na pocenie się i przegrzewanie dłoni. Należałoby zwrócić również uwagę na jakość samej skóry, także sposób obszycia i odporność nici. Najtańsze rękawiczki wykonywane są z odpadów skórzanych, a do ich produkcji używa się niskiej jakości nitek. Te lepszej jakości stworzone są ze skóry wytrzymałej na warunki atmosferyczne, również nici, które są ciągliwe i wytrzymałością przypominają delikatną żyłkę wędkarską. Kluczowe jest również odpowiednie scalenie osobnych detali. Istotne jest, by przy ich kupowaniu poza designem, zwrócić uwagę na ich stan - polecamy.


W trakcie różnych wypraw i nie tylko, przydatnym okaże się nóż bear grylls - skorzytaj z oferty.


Jest to zmodernizowana edycja noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z krzewicielem survivalu Bearem Gryllsem.


Nasada gumowa przymocowana na pełnym trzpieniu posiada antypoślizgowe teksturowanie, przez co nóż bardzo dobrze przystaje do ręki.