Różniste kartki pocztowe – czy powinno się podtrzymywać tradycję

Nadchodzą święta, dlatego warto między innymi pomyśleć o spędzeniu czasu ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeśli możemy razem z innymi zasiąść do stołu, porozmawiać, opowiedzieć o swoim planach i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze jednak taka możliwość, żeby się wspólnie spotkać jest. W takim wypadku, tak czy inaczej warto pamiętać o najbliższych, choćby wysyłając do nich kartki pocztowe. Dzisiaj tego rodzaju zwyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zadzwonić, wysłać smsa lub porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest jak najbardziej dobry, jeśli w ten sposób podtrzymujemy pozytywne relacje z najbliższymi. Jednak tradycyjne sposoby, tak jak wspomniane przesłanie pocztówek ma swój urok, jakiego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpi.

pisanie listu
Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj poligrafia jest mocno rozwinięta (zob.: teczki ofertowe Szczecin), tym samym kartki pocztowe mogą być naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wybór pod tym względem jest spory: od zwykłych kartek, z wydrukowanym zdjęciem, po te trójwymiarowe, jakie może zaoferować tylko drukarnia dysponująca wyspecjalizowanymi urządzeniami. Jak najbardziej ciekawym rozwiązaniem, jakie bez wątpienia docenią nasi najbliżsi, jest wykonanie takiej kartki również własnoręcznie. Wystarczy w tym celu zaopatrzyć się w raptem kilka przyborów i chwilę pomyśleć co chcielibyśmy umieścić na takiej kartce, a samo zrobienie będzie zdecydowanie łatwiejsze niż sądzimy. Prawdą jest, że w praktyce zazwyczaj po prostu nie chce nam się brać za tego rodzaju rzeczy lub – jak to najczęściej tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Niemniej taka kartka samodzielnie wykonana, ani nie jest droga, ani nie jest wysoce pracochłonna, natomiast może być dla odbiorcy bardzo miłą niespodzianką.

Może Cię też zainteresować: widokówkilisty
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przywykliśmy już do smsów, czy widorozmów, kiedy w którymś momencie pojawi się w naszej skrzynce list z przesłaną do nas kartką, zapewne będziemy mile zaskoczeni. Tego rodzaju drobiazgi są niezwykle ważne, tym bardziej w czasach, kiedy wszystko możemy kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na odbiorcy, że chcemy obdarować go czymś oryginalnym i poświęcić na to swój czas i energię. Większość ludzi, na pewno tego typu działania doceni.