Pasja to cel życia, to coś najważniejszego dla wielu z nas. Życie z pasją jest bardziej interesujące, jest bardziej bogate i łatwiej odnaleźć w nim sens

Pasja to coś, dlaczego warto żyć, to sens i cel życia. Wielu ludzi jest z tego powodu bardziej zadowolonych z życia, właśnie z posiadania pasji. Dzięki zainteresowaniom i pasjom bowiem poza pracą mamy coś dodatkowego i innymi obowiązkami, mamy coś, czemu możemy się oddać i doskonalić. Ilu ludzi, tyle różnych pasji, raczej nie da się tego podzielić na grupy, bo to raczej byłoby nieco pozbawione sensu. Każda pasja jest bowiem wyjątkowa.
odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Są ich tysiące, ktoś może być zainteresowany wojskowością i zbierać różne pozostałości wojenne, może także zbierać aktualną wojskową odzież, różny sprzęt, kominiarki, kamizelki taktyczne, rożne bronie. Może to być ktoś zarażony pasją przez ojca, dziadka czy starszego brata. Być może to osoba, która sama, bez pośredników, odkryła w sobie pasję. Może to być człowiek interesujący się od zawsze samochodami, reperujący swojego zabytkowego cadillaca już od kilku lat.Może jednak będzie to meloman który nie umie żyć bez muzyki, który ma mnóstwo płyt, w tym wiele płyt winylowych, jakie są warte porządne pieniądze. Dla niego jednak te płyty są bezcenne. Pasja to też upór i wyrzeczenia. Nie można bowiem mieć swojej pasji bez ponoszenia strat, czy to będą straty finansowe czy odbiją się one w życiu rodzinnym, zawsze dojdziemy do wniosku, że pasja zarówno daje, jak i odbiera. No ale jak przyznają pasjonaci mimo wszystko, mimo wielu trudności warto żyć by rozwijać swoje największe zainteresowania i pasje. Piękne w pasji jest też to, że pozostawia po nas ślad w postaci naszych zbiorów, zostawia po nas opowieści różnych ludzi, którzy wspominają, z jakim zapałem kolekcjonowaliśmy nasze zbiory.

odzież wojskowa
Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Być człowiekiem z pasją, oznacza opowiadać historię swojego życia, poprzez to, co zbieraliśmy, co znajdowało się w naszych kolekcjach i zbiorach. Nie jest to tylko wstawanie, jedzenie i pracowanie, a na końcu spanie, to życie dzięki pasji jest bogatsze, bardziej wciągające.

Wielu uważa, że życie z pasją jest jakby obdarzone wyższa mocą, jest wiarą, że życie ma sens. Nie każdy ma pasję, ale czasami pojawia się ona nagle, więc nie trzeba jej szukać. A jeśli żadna pasja nie chce zostać naszą pasją nie róbmy tego na siłę, wsłuchamy się w siebie, a po pewnym czasie z pewnością sama się nam pokaże.