Imponujące połączenia muzyczne – Foo fighters oraz Deep Purple w czołówce

Amerykańska grupa foo fighters od dawna robi wrażenie. Rockowy zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Tajemnicza nazwa swoje źródło bierze od niewyklarowanego do końca zjawiska, które miało miejsce podczas II wojny światowej. Opierało się na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Zespół muzyczny zdobywał przez cały okres kariery wiele nagród, jakie dla muzyków okazywały się ogromną motywacją do dalszej pracy.
rock
Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Głęboki fiolet czyli ceniony nie od dzisiaj zespół deep Purple

Założona w 1968 roku grupa deep Purple - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=deep+purple - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to połączenie wyjątkowe, na bazie którego powstało niemało uniwersalnych połączeń muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zapoznać się z dotychczasową dyskografią grupy, aby mieć ogólne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


Amerykańska muzyka rockowa i metalowa – foo fighters

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez wieloletnich fanów www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=foo+fighters. Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose czy Echoes, Silence, Patience & Grace zyskały uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Ogólnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego szczególnego konkursu. Dodatkowo rozpoznawalnym kawałkiem jest piosenka The One do filmu Orange County.


Angielska grupa deep Purple a zdania Pna temat jej twórczościTwórczość grupy deep Purple nierzadko kojarzona jest z muzyką Led Zeppelin oraz Black Sabbath, którzy zaliczają się do pionierów hard rocka czy heavy metalu. Niełatwo jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę w sposób jednoznaczny sklasyfikować, z tego też powodu generalnie zalicza się do tradycyjnego ujęcia rocka oraz metalu. W niektórych kawałkach daje się wyróżnić również klasyczne elementy muzyczne, które nadają właściwego brzmienia całości.