Wybierasz się na urlop? Zabierz ze sobą gry planszowe

Urlop to wyjątkowy czas, gdy większą część dnia, a często i nocy spędzamy na dworze. Pływamy w morzu, wspinamy się po górach, zwiedzamy, zajadamy lokalne pyszności oraz tak zwyczajnie cieszymy się letnią porą. Czasami jednak pogoda robi nam figla i zaczyna padać deszcz.
monopol
Autor: PR Executive
O ile przelotna, letnia mżawka nie jest kłopotem, o tyle kilka dni opadów może już skutecznie zepsuć nam nastrój. Jeśli wybraliśmy się do większej miejscowości, zawsze możemy pójść do kina albo korzystać z innych atrakcji. Co robić w sytuacji, gdy wybraliśmy Mazury albo w góry i otaczają nas same lasy, do najbliższej restauracji zaś jest spory kawałek? Grajmy w planszówki, które zawsze dobrze jest zabrać ze sobą na wakacje, ponieważ zapewniają sporo frajdy w trakcie zimniejszych dni (rozwinięcie tematu> Angel Srebro)albo wieczorem, gdy skonani całym dniem chodzenia chcielibyśmy trochę wypocząć.

Gry planszowe nie zajmują wiele miejsca, więc nie powinniśmy borykać się z trudnościami, by gdzieś je zmieścić. Szczególnie sprawdzają się w tym przypadku gry karciane. Sklep internetowy, który łatwo wyszukasz w sieci, zaoferuje ci wiele tego rodzaju gier, np. zapewniającą emocję grę Jungle Speed lub Time’s Up albo (ciąg dalszy tego zagadnienia> drogeria naplo.pl) coś dla pociech, m.in. pozycję Śpiąca Królewna, skierowaną do maluszków od 8-go roku życia. Gry karciane nie są kosztowne i można zabrać ze sobą parę pudełek, aby mieć frajdę na wiele wieczorów.

Poza grami karcianymi powszechne są również gry ekonomiczne i najczęściej wybierana w tym wypadku gra Monopoly. Na pewno większość z nas spędziła wiele godzin na handlu nieruchomościami, próbując zdobyć jak największe zyski. Propozycji gier jest tak dużo, że bez wątpienia każdy, kto tylko wykaże choć trochę chęci, wyszuka odpowiednie tytuły dla siebie. Zaletą gier planszowych jest również możliwość integracji z sąsiadami z pokoju lub domku obok. Fajnie jest mieć znajomych, z którymi będziemy mogli spędzić czas, także gdy skończy padać deszcz.zabawy
Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, czego nie może brakować w twoim bagażu podróżnym, niezależnie od miejsca, w jakie się wybierasz, gdyż zawsze będziesz mieć czas na dobrą grę planszową.

Już teraz przejrzyj propozycje gier w sklepach w Internecie i wspólnie z dziećmi albo z partnerem zdecydujecie się na tytuły, w jakie chcecie zagrać. Z pewnością masz także jakąś grę w swoim domu, która będzie nadawać się na urlop.