Prezenty dla 4 latka

Co nabywać na prezent dla 4 latka? Tym razem kilka sugestii prezentowych dla dzieciaków 5 lat.


W tym wieku maluchy przeważnie wiedzą co chcą, lecz dalej sądzę, iż jest jeszcze bez liku rzeczy do odkrycia.
Możliwe, iż 4 latek świetnie wie, iż śni o następnym samochodzie, ale możemy pokusić się o cokolwiek innego lub prócz bagateli z ulubionym bohaterem dać coś zupełnie nowiutkiego. Mogą to być dla przykładu drewniane zabawki (gry dydaktyczne) Goki lub tak zwane nawlekanki - najlepsze znalazłem tu: www.nefere.pl/m2,Goki. Trenujemy palce, czyli nawlekamy, mocujemy itd. Jest mnóstwo podobnych zabawek, są domki, gdzie doczepia się muchę, są drzewa, w których doczepia się jabłka, są motyle, są samochody. Tutaj wariactwo na całego. Na pewno fajne do ćwiczenia palców, nauki wiązania oraz miłej zabawy.


pokój dziecięcy
Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO


Łamigłówki magnetyczne to zabawka, jaka może być obecna już od trzecich urodzin, jednakże taki czterolatek całkowicie inaczej będzie się tym absorbować. Obecnie zaintrygują go plansze ze wzorkami co jak złożyć, a nie wyłącznie zwykłe przyczepianie. Dla malutkich a także większych kreślarzy polecam drobne zabawki, jakie szlifują malunki. Rysowanie oraz zmazywanie, przeróżne poradniki, jak coś kreślić krok po kroku. Niewielkie przedmioty, które mogą wyciągnąć na dłużej. Pięć lat to ten czarodziejski wiek, gdzie zaczyna się przystępność wielu gier. Dla pięciolatka jest ich istotnie sporo. Mogą być w wyższym stopniu zręcznościowe scalone z oswajaniem się z kostką.
Czterolatek spokojnie da sobie radę z większymi puzzlami, może jeszcze nie 100 elementów, lecz na pewno więcej niż piętnaście sztuk. Idealną zabawką dla czterolatka może okazać się też jeździk retro.