Rozpoczynają się wakacje - zobacz, w których miejscach jest niedrogo nad polskim morzem!

W czasie wakacji mnóstwo z nas udaje się nad Bałtyk. Wybierając się do najbardziej popularnych miast, narażamy się na wysokie wydatki. Powinno się wziąć pod atencję mniejsze ośrodki, w jakich nie tylko nie jesteśmy zmuszeni przedzierać się przez tłumy na plaży, lecz też mniej wydamy za lokum jak również utrzymanie.


Przytulna mieścina, jaką są Dąbki to nadbałtycka wioska zdrojowa. Kusi co roku w sezonie spragnionych morza podróżników. To świetna lokalizacja dla nastawionych na przebojowe spędzenie czasu, jednakże też dla poszukujących odpoczynku i tańszych wczasów. Od paru lat swój raj znajdują tutaj młodzi, fani windsurfingu i także innych sportów wodnych. Miejscowe pensjonaty oferują pokoje w niższych cenach niż w oddalonym o ok. 8 km Darłowie. Nastrój jest delikatny i idylliczny, a podróżnicy, jacy wybiorą Dąbki jako punkt swojego urlopu, nie będą skarżyć się ze względu tłumów na plaży.

plaża
Autor: By dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com
Piaszczysta plaża, rozłączona od miejscowości paskiem sosnowego lasu, jest jedną z najładniejszych i w największym stopniu zadbanych nad polskim morzem. Domki letniskowe nad morzem w Dąbkach da się wynająć tanio, bowiem już nieraz od 15 zł za osobę. Około 7 km od Mielna, zaciszne Sarbinowo, to także świetne miejsce na wakacje nad morzem Bałtyckim. Ma wszystko czego wyczekujemy od nadbałtyckiego kurortu, głównie zadbane i duże plaże. Na urlop entuzjastycznie przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi jak również turyści, jacy pragną wypocząć od miejskiego wrzasku i nie uiścić zbyt dużej sumy pieniędzy podczas wakacji. Miejscowość posiada szeroką bazę noclegową, wyborną ofertę gastronomiczną, a ceny tutaj są korzystniejsze niż w sąsiadującym dużym ośrodku urlopowym, którym jest Mielno. Ceny noclegów wahają się od 15 zł do ok. 25 zł za osobę (http://ruszajwpolske.pl/noclegi/wybrzeze_baltyckie/domki_letniskowe/r,24,1,1,index.html).


By wypocząć w sezonie letnim pod żadnym pozorem nie musimy wydawać mnóstwa gotówki. Wakacje nad morzem bałtyckim potrafią być zniewalającym wyjściem dla osób szukających sposobu tak samo na bezczynny jak i energiczny urlop (www.ruszajwpolske.pl/ofertySpecjalne/weekend_na_rowerze/2,1,index.html). Da się także dzierżawić domki letniskowe nad morzem tanio. Nie zostaje nic innego, jak tylko szukać propozycji.