Wakacje w siodle

Mamy czas urlopów jak też letnich szaleństw. Z każdej strony zarzucani jesteśmy ofertami wypoczynku mniej albo w wyższym stopniu aktywnego. Wśród nich z pewnością znajdują się oferty niezatartych wczasów w siodle – które z nich wyselekcjonować? Czy nasze dzieciaki będą bezpieczne? Oto kilka rad, na co zwrócić uwagę przy wyborze jeździeckiego obozu.


Pewne oferty będą oferowały odpoczynek zorganizowany, inne – odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.


patataj.com
Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com


Jednakże niezależnie od formy prawnej dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Gdy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozów jeździeckich, należy w pierwszej kolejności zweryfikować gdzie wysyłamy nasze maluchy. Dość łatwo to zweryfikować - najlepiej jeśli wybrana stajnia odnajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez Polski Związek Jeździecki. Takowa certyfikacja daje nam kardynalne informacje tyczące się infrastruktury jak też upoważnień kadry. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy także stronę Internetową stajni. Jazda konna to wspaniała zabawa!


mecze
Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska


Idealnie jest jeżeli ośrodek posiada już na swym koncie jakiekolwiek obozy. Jeśli mamy do czynienia z podobnym przypadkiem – możesz sprawdzić fora pod kątem głosów bądź poradzić się przyjaciół, jacy korzystali już z propozycji z wybranego miejsca. Natomiast jeśli decydujemy się na nowy ośrodek – najlepiej będzie umówić się na spotkanie i samemu ujrzeć warunki, poznać szkoleniowców. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to formalności przy zapisie.


Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego powinniśmy dostać formularz zgłoszeniowy, w którym instruujemy między innymi o schorzeniach, przeciwwskazaniach, uczuleniach naszych dzieci oraz podajemy dane kontaktowe. Będą to dane niezbędne dla opiekunów.
Wypróbowanym punktem są Kanie Helenowskie-świetna strona (świetna strona).