Mural, a artystyczne malowanie ścianek - a więc, jaak rzecz łączy pierwsze z drugim

Co to jest mural? Jaki istnieje cel jego powstawania? A artystyczne rysowanie ścianek? Czym dokładnie odróżnia się od murala? Czy w ogóle istnieje jakaś różnica między nimi? To wszyściutko i jeszcze więcej bez problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowego artykułu!


tatuaże
Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka rysownicza od latek wzbudza zachwyt oraz podziw, zwłaszcza pośród person, które to pasjonują się równocześnie historią, jak i przyszłością. Pojedynczym z rodzajów malarstwa, które pozostały do dziś bywa Mural, a więc - mówiąc krótko - dzieło dekoracyjnego malarstwa na ścianach (http://ideamo.pl/un-portfolio/murale-reklamowe/). Celem murali bywa wyrażenie impresji odbiorcy, czy też zareklamowanie jakiegoś produktu, nie wspominając o promocji na przykład jakiejś konkretnej akcji charytatywnej. Definicją murali bywa po prostu wielkoformatowa grafika, którą to malujemy na ścianach budynku. I w tym miejscu przechodzimy do czegoś, co przezywają "Artystycznym malowaniem ścianek"...


http://ideamo.pl/
Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com


malowidło - pieniądze
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com


Artystyczne malowanie ścian bywa Dokładnie tym samiutkim co mural, jedynie bywa to mocniej "nowoczesne" określenie na te dokładne działania (Ideamo - artystycznie pomaluj ścianę). Malowanie ścianek odbywa się w calutkiej Polsce oraz nie wolno mylić ich z rysowanymi nielegalnie graffiti! Murale bywają w całości legalne, tworzone poprzez zespół specjalistów - lub pojedynczego specjalistę - którzy najczęściej działają w imieniu miasta, malując na ściankach budowli czy też często chodniczkach.


Nie jest to jednakże ograniczone wyłącznie do działań przeznaczonych dla miasta - sami też możemy nająć takie persony, które upiększą nasz dom lub lokal, dlatego nie ociągaj się i zacznij rozglądać za fachowcem, który tobie dopomoże przyciągnąć klientów!