Jakiego typu rolki najlepiej zakupić? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać? Co jest najistotniejsze w tej dziedzinie?

Jazda na rolkach to istne pozytywy, to poprawa fizycznej kondycji, lepsze samopoczucie i wygląd. To również bardziej szybkie przemieszczanie się z jednego miejsca na miejsce.


fotka - buty
Autor: David Blaikie
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy nabyć rolki dobrze pamiętać, ażeby pasowały do naszego stylu jazdy, ale i poziomu zaawansowania.


Z pewnością nim wybierzmy się na zakupy warto sobie odpowiedzieć na parę pytań. Dzięki nim uda nam się kupić jak najbardziej korzystnie. Najlepiej skupić się tylko na rodzajach najlepszych firm, jak rolki Spokey (-> zobacz informacje), gdyż to zapewnia najlepszą rozrywkę, trwałość, jak i bezpieczeństwo. Rolka ma często cztery kółka, zlokalizowane są w linii prostej, jedno za drugim. Takie kółka bardzo często zrobione są z poliuretanu.


Jesteśmy w stanie także spotkać, raczej w hipermarkecie niż sklepie sportowym, rolki z kółkami plastikowymi, im jednakowoż nie warto poświęcać uwagi, ponieważ są niezbyt dobre do jazdy, nie gwarantują żadnego komfortu stosowania. A tak naprawdę rolki rekreacyjne (zobacz przykłady) muszą zachęcać do jazdy każdego dnia, kółka wykonane z polecanego materiału to podstawa, jak planujemy jeździć z przyjemnością.


pływalnia
Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Rolki powinny być wygodne, więc przed kupnem sprawdźmy je dokładnie, tak aby idealnie były przypasowane do nogi. Jak jesteśmy w dużym sklepie sportowym to próbujmy na nich tam pojeździć, ponieważ to najlepsza metoda, by sprawdzić, czy faktycznie nam pasują i najlepiej się nam w nich jeździ.


A co zrobić, gdy naprawdę za oknem nie ma pogody, a pragniemy być aktywni? W takiej sytuacji warto kupić coś do domu, coś co umożliwia nam zachować kondycję. Tym urządzeniem może być trenażer eliptyczny (odkryj więcej tutaj), dzięki któremu utrzymamy formę przez cały czas.