Z czego się wziął fenomen serii Angry Birds, najbardziej popularnej obecnie gry na świecie

Codzienne na całym świecie pojawiają się nowe tytuły gier, jednak niewiele z nich udaje się osiągnąć duży sukces. Lecz raz na jakiś czas się takie pojawiają, pojawiają się również gry, jakie śmiało nazywać można fenomenami. I do takich jest zaliczana Angry Birds, gra, która podbiła cały świat, a ponad dwa miliardy pobrań uczyniły ją najpopularniejszą grą na świecie. Dodatkowo, z tej nieskomplikowanej gry zrodził się wielki przemysł, gra ma już swój serial, w planach jest tradycyjny film, a najróżniejsze gadżety z latającymi ptakami są marzeniem większości maluchów.
angry birds
Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zastanawiają się już naukowcy, chcąc wywnioskować, czemu każdy chociaż przez chwilę w nią grał. A tak naprawdę gra w latające ptaki jest niezwykle prosta. Nie wymaga od grającego wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co dzieje się z drugiej strony planszy - a rzeczywiście dużo się może dziać, o to zadbali już dobrze producenci tej gry.Następnym ogromnym plusem tej gry jest to, że można w nią zagrać nawet w pięciu minutach przerwy, oczekując na dentystę czy udając się autobusem do szkoły. Wiele gier bardzo wciąga, lecz wymagają one dłuższego siedzenia, żeby to miało jakiś sens. Przy Angry Birds ten problem znika - jedna runda trwa co najwyżej kilka minut, a jeżeli coś nie wyjdzie, to w
gra komputerowa
Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com
każdym momencie da się do niej powrócić i poprawić rezultat.


No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej istotnej sprawie, jaką jest wygląd - co by nie powiedzieć, to Angry Birds jest po prostu grą uroczą, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i pełną zachwycających detali. Producent nie poprzestaje na laurach i co chwilę pojawiają się nowe przygody latających ptaków, ostatnią nowością jest na przykład Angry Birds Stella - więcej informacji o Angry Birdsach. Dużo wskazuje na to, że również to wydanie może odnieść ogromny sukces, co zresztą doskonale widać oglądając statystyki ściągnięć, już teraz gra notuje bardzo dużą ilość użytkowników.