Czy czekać na zbliżające się generacje konsol

Konsole już w zupełności przyjęły się w polskich domach. Kiedyś najpopularniejsze były komputery PC, jednak obecnie dzięki coraz to niższym cenom są one łatwo dostępne. Coraz częściej to przeważnie konsole wręczane są w prezencie. Czy jednak to wybór dla każdego?


gry na konsole 2
Z pewnością trzeba zwrócić uwagę, że większość gier wydawanych na konsole skierowana jest zdecydowanie do męskiego grona odbiorców. To ulega zmianie i coraz więcej nowych gier jest odpowiednich dla każdego, albo wydawanych jest z myślą o kobietach. Kiedy zobaczymy np. gry na Xbox 360 to widać, że obecnie wciąż przeważają tytuły ściśle męskie jak gry sportowe czy strategie.

Która konsola?
To też problem w momencie zakupu pierwszej konsoli. Konsola Sony Playstation kiedyś rządziła na rynku, ale Xbox 360 i jego duże możliwości sprawiły, że wyniki sprzedaży obu konsol wyglądają podobnie. Kierując się wyborem konsoli warto sprawdzić, które gry można kupić na dany rodzaj sprzętu. Czasem gry działają jedynie na konkretnym sprzęcie, przykładowo w Halo można zagrać jedynie na Xboxie. Ceny obu sprzętów są zbliżone, więc tutaj ważne są też inne charakterystyki.

Wkrótce następna generacja
Jeżeli gracz może poczekać z kupnem to być może warto poczekać niecałe pół roku. Jeszcze w roku 2013 będzie premiera następnej generacji PlayStation. Także niedługo jest premiera Xbox One. Następne generacje ukazują się dość rzadko, bo co parę lat. Dlatego nabywając najnowszą wersję będziemy mieli gwarancje, że nowe gry będą wyglądały najlepiej jak tylko można.


Duży wybór
Na konsole jest gigantyczny wybór gier. Obie generacje są obecne kilka lat na rynku i przez to ukazało się na nie wiele gier. Fani piłki nożnej będą prawdopodobnie kupowali tytuły jak Fifa. Są też i bijatyki czy gry wyścigowe. Wbrew pozorom gry na konsole mogą rozwijać - jest do wyboru setki. Jako potwierdzenie można sprawdzić gry przygodowe na PS3. Takie gry świetnie rozwijają zdolności manualne i inteligencję.

Multimedia
Konsole to także inne możliwości multimedialne. To już multimedialne centrum rozrywki - łatwo można na nich oglądać filmy, przeglądać internet. Metod użycia nowych konsol jest sporo.

Jak dobrze widać konsole mają sporo możliwości zastosowania. Od strategii po gry sportowe - gracz znajdzie coś odpowiedniego. Dlatego wygląda na to, że nadal długo konsola będzie najlepszym wyborem.