Popularne urządzenia wykorzystywane do zapisu obrazu

Obecnie coraz więcej osób interesuje się rozmaitymi gadżetami i innowacyjnymi technologiami. Niejednokrotnie można usłyszeć, że tego rodzaju hobby jest domeną mężczyzn i to twierdzenie znajduje potwierdzenie w większej części przypadków. Z tego też powodu często właściwym pomysłem na prezent dla panów są rozmaite technologiczne nowinki. Na chwilę obecną szybko rozwijają się bardzo zróżnicowane technologie, na przykład ta związana z komputerami.
Wymyślane są coraz wymyślniejsze urządzenia mobilne o dużej liczbie rpaktycznych funkcji. W dużym stopniu rozwinęła się również fotografia oraz technologia rejestrowania obrazu. Z tą drugą dziedziną wiążą się bezpośrednio specjalistyczne urządzenia. Kamery wideo z początku były przyrządami w pierwszje kolejności dużymi, a do tego ich możliwości nie były specjalnie imponujące. Od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło, dziś osoba nie interesująca się tego typu technologią mogłaby być bardzo zaskoczona możliwościami najnowszych urządzeń.

Do nagrywania w ruchuGoPro Hero4, a także bardzo dużo innych urządzeń tej znanej firmy, została stworzona do wykonywania nagrań w ekstremalnych warunkach. Owe trudne warunki mogą się przejawiać na rozmaite sposoby, przykładowo jeszcze jakiś czas temu ludzie nie potrafili stworzyć technologii, za pomocą której można by zarejestrować film pod wodą. Kamery takie bardzo często służą do tworzenia nagrań w ruchu. Wykorzystują je więc zatem sportowcy, jak również amatorzy różnych ryzykownych rozrywek. By taki film mógł zostać nagrany, urządzenie musi być bardzo wytrzymałe. Kamery GoPro łączą w sobie duży poziom trwałości z najlepszą z możliwych jakością obrazu.

Filmowanie z lotu ptaka
http://camonboard.pl/dji-phantom-2-gimbal-quadrocopter.html
Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio często można usłyszeć o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to specjalne maszyny latające bez załogi, ykorzystywane do różnych celów. Stosowane są przykładowo przez armię, ale także przez miłośników nagrywania filmów. Z wykorzystaniem kamery przymocowanej do takiego urządzenia wykonalne jest zarejestrowanie nagrania z góry, co stwarza wielkie możliwości. W ten sposób filmowane są przykładowo duże wydarzenia kulturalne czy sportowe. Przykładem takiego urządzenia jest DJI Phantom, urządzenie, które zapewnia bardzo dobrą jakość nagrań, choć jego cena nie należy do najniższych.