Jak zmieniły się gry po rozpowszechnieniu internetu, przegląd najpopularniejszych gier strategicznych.

Jedną z najbardziej popularnych współcześnie form rozrywki jest granie na komputerze. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, jeśli jakiś sprzęt będzie się nadawał do tego, żeby go użyć do zabawy, to z pewnością ktoś go do tego wykorzysta, a w końcu komputery idealnie będą się do tego nadawać. Coraz mocniejsze układy graficzne i algorytmy sterujące wyświetlaniem sprawiają, że obecne gry zachwycają możliwościami graficznymi, lecz nie da się im też odmówić dużej grywalności.

zobacz
Bez przerwy pojawiają się kolejne tytuły w dystrybucji, czy to jako całkowicie nowe gry, czy też wznowienie starszych przebojów. Do rozwoju gier bardzo przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom sporo nowych możliwości. Jeszcze jakiś czas temu gry były instalowane na komputerach z płyt, i co najwyżej pograć się w nie dało z innymi w wewnętrznej sieci. Dzisiaj internet zniósł wszelakie bariery, dzięki temu że gry chodzą na serwerach firmy je produkującej, to jest nieograniczony dostęp do nich - nie będzie żadnego problemu, aby pograć z osobami z innych krajów czy nawet kontynentów.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich raczej się nie liczy szybkie klikanie w klawisze albo przyciski myszki, ale umiejętności strategiczne i taktyczne. Rzecz jasna sprawne decydowanie także jest ważne, bo gry te często odbywają się w rzeczywistym czasie, ale zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa obranie najlepszej do okoliczności strategii. Gracz wciela się w tych grach w rolę dowodzącego jakimś stanem zasobów, na przykład wojskowymi oddziałami albo mieszkańcami miasta.

Scena z gry
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie rozgrywki trzeba swoje zasoby jak najbardziej rozwinąć, równocześnie pamiętając o tym, że inni gracze mogą w tym czasami dość skutecznie przeszkadzać. Jedną z najbardziej popularnych gier o takim charakterze w wersji internetowej jest Heroes Online (zobacz tutaj). Ta właśnie gra jest kolejnym wydaniem jednego z najpopularniejszych hitów z tego rodzaju na tradycyjne komputery, i czerpie z niej wszystko to, co najlepsze. Doskonałe możliwości graficzne i wysoka grywalność powodują, że jest to obecnie jedna z bardziej popularnych gier z tej rodziny.