Dla kogo jest escape room? Trochę niezbędnych wskazówek

Powstanie escape room jest powiązane z modernizacją wirtualnych gier. W roku 1988 pojawiła się na rynku pierwsza gra składająca się tak naprawdę z pokazanego na ekranie monitora tekstu. Celem gry było wejście, a później wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Gry na komputer zostały przeniesione do świata realnego. W ten sposób narodziła się nowa era grupowych gier logicznych.

Wirtualne gry escape room stały
spotkanie koleżanek
Źródło: pixabay.com
się dość szybko modne. Wraz z biegiem czasu więc zdecydowano o przeniesieniu ich do świata rzeczywistego. Zaczęły tworzyć się tajemne wnętrza, z których wydostanie się jest możliwe po rozwiązaniu łamigłówek logicznych i serii testów. Escape room Gdańsk, które ma do zaoferowania to jeden z pierwotnych tego typu pokoi, które zjawiły się w naszym kraju. Escape room Gdańsk, które oferuje to pomieszczenia, w których można przeżyć interesującą przygodę między innymi w Komnacie Zbrodni czy w Agencji Detektywistycznej (zobacz ofertę: http://questrooms.pl/). Wnętrza są umiejscowione w samym centrum Gdańska, bez trudu warto dotrzeć do nich korzystając z komunikacji miejskiej. Gdańsk nie jest mimo wszystko jedynym miejscem, w którym można skorzystać z
przyjaciółki
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
tego typu gier. Funkcjonują one w dużej liczbie sporych miastach Polski. Jest pośród nich nawet escape room Gdynia.

Escape room Gdynia to propozycja nie tylko dla kilkuosobowej ekipy przyjaciół (w pokoju wyśmienicie są w stanie zabawiać się nawet dwie osoby) (więcej informacji: Quest Rooms.) Interesującą przygodę warto przeżyć nawet w dużej grupie. Do dyspozycji graczy podano dwa pomieszczenia: Fantazmat oraz Tajemnice Wiktora Fritza. Bez znaczenia, czy zdecydujemy się uczestniczyć w grze w Gdyni lub w Gdańsku na rozwiązanie zagadek i wyjście z zamkniętego pokoju mamy aż godzinę. Escape room stały się bardzo modne. Dla sporej grupy uczestników są odskocznią od tradycyjnych zajęć. Coraz częściej są one także wybierane jako miejsce do organizowania jedynego w swoim rodzaju wieczoru panieńskiego lu kawalerskiego. Ich moda ciągle się powiększa, stale rośnie liczba miast, w których powstają tajemnicze pomieszczenia ucieczki. Ich listę znajdziemy w Internecie szukając hasło escape room. Z całą pewnością escape room to interesująca rozrywka, na którą warto zwrócić uwagę.