Jakie nowinki może w ostatnim czasie zaproponować rynek gier komputerowych

Każdego roku na rynku gier pojawia się mnóstwo nowych tytułów, z których każdy będzie miał ochotę na to, żeby stać się szlagierem. Jednak w praktyce udaje się to niedużej liczbie gier, a tak naprawdę to gracze będą decydować o tym, które z nich staną się hitami. Coraz częściej producenci inwestują ogromne pieniądze w nowe silniki graficzne, posiadają całe zespoły specjalistów, a i tak w końcowym rozrachunku może się okazać, że nic z tego nie wyszło, bo grze nie udało się pozyskać zainteresowania graczy.

gry video
A czasami będzie zupełnie odmiennie, nikomu wcześniej nie znany tytuł zostaje wielkim szlagierem, w który będą grać miliony graczy z całego świata. Tak właśnie było z ogromnie popularną serią Angry Birds, którą niektórzy uważają za najpopularniejszą do tej pory zrobioną grę. Gra doczekała się nie tylko wielu rozmaitych wydań, lecz także nawet filmu. Szacuje się, że w gry tej serii co miesiąc gra 60 milionów graczy, a wszystkich ściągnięć zanotowano już ponad dwa miliardy.

Jedną z kolejnych wcieleń wściekłych ptaków jest angry birds stella pop, typowa gra zręcznościowo-logiczna. Oparta jest ona na wykorzystywanym już dawno pomyśle z bąbelkami, jakie po trafieniu w identyczny kolor znikają z planszy przy jednoczesnym zwolnieniu miejsca. O ile pomysł nie jest najnowszy, to graficzna oprawa zachwyca nawet najwybredniejszych miłośników komputerowych gier, dodatkowo producenci dołożyli kilka ciekawostek które znacznie zwiększają dynamikę akcji.

Również pochlebne opinie ma wydana całkiem niedawno platformówka trine 3: the artifacts of power. Gra będzie z jednej strony wymagać odpowiedniej zręczności w operowaniu klawiszami, lecz równocześnie wymaga sporej dawki logicznego myślenia.

W czasie zabawy trzeba radzić sobie z różnymi przeszkodami, omijać pułapki i pokonywać wrogów, a oprócz tego będzie do rozwiązania wiele oryginalnych zagadek. Niezwykle ciekawie przedstawiają się graficzne możliwości tej gry. Gra została wydana w pełnym 3D, przez co nie tylko jest bardzo grywalna, lecz również atrakcyjna pod względem możliwości graficznych.