Przykładowe sposoby i pomysły na to, w jaki sposób można poddać tuningowi swój samochód

Spora grupa właścicieli pojazdów w pewnej chwili podejmuje decyzję o tym, żeby auto mniej lub bardziej poddać tuningowi. Możliwości pod tym względem są naprawdę duże, sporo można też wydać na taką przyjemność, szczególnie jeżeli się będzie chciało sporo poprawić. Tuningowe prace przeważnie obejmują dwa podstawowe obszary, czyli układ jezdny i wygląd. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning będzie przede wszystkim obejmował wymianę niektórych części pojazdu.


Z pewnością do zamontowania będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli będą pasować do kolorystyki karoserii to mogą być w wersji czarnej. Pomyśleć również można o wymianie przednich reflektorów. Tak chętnie wybierane ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko dużo lepiej świecą, lecz również nadają sportowego, agresywnego wyglądu. Jeśli budżet pozwoli, to na pewno doskonałą opcją tuningową jest pomalowanie karoserii. Podczas takiego malowania można trochę zaszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze też wyglądają rozmaite hydrografiki i dekorowanie aerografem.
samochód
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli sprawy wyglądu już się zamknie, to przyglądnąć się będzie można wnętrzu samochodu. Tu z kolei tuning przeważnie polega na zwiększeniu mocy jednostki napędowej, a często jednocześnie z tym można zredukować spalanie. Odpowiednie przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet dwadzieścia procent powiększenia mocy jest dość drogie. Koszt takich modyfikacji, łącznie z badaniami w hamowni zaczyna się od tysiąca złotych, lecz może być nawet dwukrotnie droższy.

Sprawdź także - http://tuningchip.pl


Alternatywnie można zastosować chip box, układy sterowników do samodzielnej instalacji są dość popularne i wielu właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, rozpoczynają się od stu pięćdziesięciu złotych a kończą nawet na tysiącu. Zaletą takich układów jest to, że się je szybko zakłada i w razie potrzeby można też szybko odłączyć. Zwiększając moc silnika pamiętać też trzeba o poprawie pozostałych elementów pojazdu. Na pewno warto wówczas pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się pewnie także sprawny, sportowy wydech.