Zalety posiadania zainteresowań

Po szkole albo pracy warto dobrze odpocząć i się odprężyć. Można to robić wieloma sposobami. Dzisiaj, w epoce ogromnego rozpowszechnienia najróżniejszych gier komputerowych, gdy w zasadzie każdy nosi w kieszeni komórkę czy smartfon, niestety rozrywka zaczyna się sprowadzać do małego lub dużego ekraniku.


Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!
Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Starsi i młodsi po skończeniu swoich zajęć, a niektórzy nawet podczas nich, biorą sprzęt do ręki i zatapiają się w grach. Zaczynają na tym tracić ich towarzyskie kontakty, gdyż coraz rzadziej opuszczają dom, zaczyna też tracić zdrowie, bo siedzenie cały czas skulonym na pewno obojętne dla pleców nie jest. Traci również ich humor i dobre samopoczucie, bo takie osoby zamykają się we własnym świecie, przestają rozmawiać i coraz bardziej gry komputerowe wypełniają całe ich życie. A przecież tyle interesujących rzeczy można robić, zachowując rozsądek między graniem i inną formą spędzania wolnego czasu.

Do dyspozycji przecież jest teatr i kino, nawet cotygodniowe wyjście na ciekawy film czy oglądnięcie nowej sztuki w pobliskim teatrze na pewno może dobrze wpłynąć na poprawę samopoczucia, a i będzie przy tym doskonała okazja do tego, żeby porozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi.

Jeżeli ktoś lubi spotykać się z innymi i przyjemnie spędzać z nimi czas, to być może zainteresują go karty i gry towarzyskie. Przed epoką komputerowych ekranów taka forma odpoczynki i relaksu cieszyła się dużą popularnością. Na grze w karty czy planszówki spotykali się dorośli, a także małe dzieci. A tak ogólnie możliwość pogrania w dobre gry stawała się tylko pretekstem do tego, żeby wypocząć w ciekawym gronie i przyjemnie spędzić czas. Niestety dzisiaj zwyczaje tego typu są na wymarciu, ludzie kontaktują się przy pomocy komunikatorów, a gdy już uda się spotkać kilku nastolatkom w jednym miejscu, to i tak wezmą oni sprzęt elektroniczny i rozpoczynają granie. Sporo z nich zapewne nie umiałoby pograć w prostego chińczyka, nie mówiąc już o grach bardziej skomplikowanych. Tym mniej ludzi interesować się będzie majsterkowaniem i pracami domowymi, twierdząc że się nie mają od kogo uczyć. A przecież wystarczy kupić czy pożyczyć oferowane w wielu miejscach majsterkowanie poradniki i z nich dowiedzieć się wielu rzeczy w tym temacie