Ciekawe sposoby zastosowania najnowszych drukarek przestrzennych

Od pewnego czasu często można usłyszeć o kolejnych przedmiotach wykonanych za pomocą drukarek 3D. Drukarki 3D są coraz powszechniej stosowanymi urządzeniami, zarówno na całym świecie, jak i na terenie kraju. Są tak znane i doceniane, że wielu ludzi zapragnęło posiadać taką drukarkę u siebie na własny użytek. Stopniowo staje się to możliwe dzięki temu, że obecnie koszty drukarek przestrzennych na terenie Polski rozpoczynają się od 2 tysięcy złotych.

Natomiast ilość osób interesujących się tym tematem systematycznie wzrasta, i to w różnorodnych dziedzinach. Oczywiście kupno takiego urządzenia powinno być poprzedzone skrupulatnymi rozważaniami, dotyczącymi w pierwszej kolejności posiadanych możliwości tworzenia różnych produktów. Indywidualni użytkownicy takich urządzeń zwykle wykorzystują je do celów rozrywkowych, jednak technologia ta prężnie się rozwija, a na dzień dzisiejszy można obserwować już nawet pierwsze domy wykonane tą techniką.

Ciekawy pomysł na prezent
Skan 3D
Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczy stworzone za pomocą drukarek 3D mają zróżnicowane zastosowania. umozliwia przykładowo tworzenie figurek będących podobiznami prawdziwych osób. Do tego celu wybraną osobę fotografuje się wysokiej klasy sprzętem z każdej strony, a z tego skanu można następnie wykonać- sprawdź na:Chcesz dowiedzieć się co wydrukować w 3D? Zapewniamy wyczerpujące odpowiedzi . Ponadto coraz wieksza liczba osób współcześnie decyduje się na tworzenie prezentów dla bliskich z użyciem drukarek do domowego użytku. Można mieć wtedy pewność, że zastosowany projekt jest unikalny. Poza tym znaczenie ma również zadowolenie z wykonanej przez siebie pracy i jej rezultatu.

Zastosowanie realistycznych figurek
Omawiane uprzednio trójwymiarowe figurki tworzone z wykorzystaniem drukarek SD mogą mieć zróżnicowane sposoby wykorzystania. Przede wszystkim może to być forma prezentu, odpowiednika zdjęcia wybranej osoby. Oprócz tego figurki 3D nierzadko kojarzone są z zastosowaniem ich do tortów ślubnych, na których umieszczane są podobizny młodej pary. Tego rodzaju figurki są niezwykle specyficzne i robią wrażenie ze względu na duży poziom realizmu. Oprócz tego przestrzenne figurki mogą być również drobiazgiem mającym upamiętniać ukochaną osobę albo upominkiem dla kogoś, kto wyjeżdża na długo.