Planszówki, czyli znakomity przepis na bardzo dobrą rozrywkę w deszczowy wieczór

Pierwsze jesienne wieczory zachęcają do pozostania w domu. Jak najlepiej spędzić ten okres z rodziną a zarazem ćwiczyć w sobie praktyczne zdolności? Świetnym pomysłem jest gra w gry planszowe w większym towarzystwie. Jeszcze nie tak dawno sądzono, że to relikt z poprzedniej epoki, dziś wracają do łask.
sklep z grami planszowymi
Autor: Volgar
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, w sklepach natrafimy na znacznie więcej gier planszowych, niż jeszcze parę lat temu. Na rynku dostępna jest ich szeroka oferta, z której propozycję w sam raz dla siebie kupią nie jedynie maluchy, ale także ich opiekunowie. Producenci oferują gry logiczne, strategiczne, oparte na grach językowych, rozwijające kreatywność, edukacyjne… Fajne gry planszowe kupimy na portalach aukcyjnych, w sklepach tradycyjnych i online. Ich cena jest stosunkowo niewysoka, a lista zalet, które wynikają z grania w planszówki – szczególnie długa.Dla najmłodszych to przyjemna metoda na zwiększanie pomysłowości, ćwiczenie koncentracji i zdolności analitycznego rozumowania. Planszówki poprawią także elokwencję i pełnią funkcję edukacyjną, np. pomagają maluchom zapamiętać cyfry albo litery alfabetu. To pomysłowa metoda uczenia się, bo dzieci ani przez chwilę się nie nudzą. Dla nich to po prostu fajne gry planszowe, niezwiązane z nudnymi ćwiczeniami. Gry planszowe to jednak również plusy dla ich opiekunów. Stanowią ciekawą ofertę na wieczór w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.

Szarady językowe wzbogacają elokwencję, a logiczne – zdolność analitycznego rozumowania. Takie zdolności przydadzą się wszystkim, bez względu na ilość lat. Wyjątkowo jednak granie w planszówki polecane jest seniorom – analizy naukowców dowodzą, że ta aktywność intelektualna redukuje ryzyko m.in. dotknięcia przez chorobę Alzheimera. Z szerokiej oferty producentów, bez trudu wybierzemy grę planszową dla siebie. Możemy kupić edukacyjną, rozwijającą logiczne myślenie, elokwencje, lub zręcznościowe. Bez trudu przekonamy się, jak ciekawą i rozwijającą są alternatywą dla nocy spędzonych na kanapie przed telewizorem.