Dobrze dobrana muzyka podkreśli niepowtarzalność chwil. Jak ją wybrać?

Ktoś kiedyś powiedział, iż muzyka łagodzi obyczaje. Pozwala się odprężyć, jest z nami podczas wyjątkowych okazji i podczas małych imprez. Czasem kojarzy nam się z konkretną osobą, okresem życia lub z wakacjami. Muzyka jest oprawą wielu istotnych momentów. Jak dopasować ją do okoliczności?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jest mnóstwo okoliczności, jakie możemy zaliczyć do najważniejszych momentów w życiu. Bez wątpienia zaliczają się do nich: zaręczyny, wesele, osiemnastka, różne rocznice oraz spotkania z najbliższymi. Należy wtedy zadbać o odpowiednią muzykę. Dzięki temu zyskają one na atrakcyjności i będą nam jednoznacznie kojarzyć się z konkretną piosenką bądź melodią. Zadbajmy o to, by jak najlepiej dobrać ją do wydarzenia. Jeśli pragniemy zbudować romantyczny nastrój, nie decydujmy się na głośne rockowe lub metalowe kawałki. Wybierzmy spokojne piosenki. Dobra może okazać się muzyka klasyczna lub ballady. Analogicznie jest w wypadku ślubów. Pamiętajmy o swoich muzycznych upodobaniach, ale miejmy z tyłu głowy, iż pośród naszych gości są osoby starsze, którym najnowsze hity mogą nie przypaść do gustu. Przygotowując listę utworów wnikliwie przesłuchajmy muzykę lat 90., 80., a nawet 70. Z pewnością znajdziemy kilka interesujących brzmień. Kto powiedział, iż tzw. złote przeboje mają być nudne? Dokładnie, nikt! Ślub to nasze święto, ale pomyślmy przez moment o innych. Jeżeli chcemy, by byli z nami w tak doniosłym dniu, pozwólmy na to, by mogli fetować razem z nami.

Całkiem innym przypadkiem jest szukanie wyjątkowego podkładu muzycznego. Jeżeli pragniemy posiadać clip z wesela oraz ślubu, znajdźmy odpowiednią muzykę. Pomocny może okazać się bank muzyki. Do naszej dyspozycji otrzymamy wielką liczbę utworów, które będziemy mogli wykorzystać. Bank muzyki daje ogromne możliwości. Wybrany utwór, po uprzednim zapłaceniu, możemy wykorzystać. Otrzymujemy do niego licencję, która daje nam prawa do rozpowszechniania muzyki. Nastrojowa muzyka stanie się niezapomnianym tłem do filmu z ślubu.

Księgarnia muzyczna
Autor: mathias genterczewsky
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadając stosowną licencję bez zbędnych kłopotów umieścimy film na portalach społecznościowych. Nikt nie będzie miał prawa do jego usunięcia we względu na ewentualne naruszenie regulaminu. Pamiętajmy, iż kwestie praw autorskich i własności intelektualnej są bardzo ważne. Nie kradnijmy muzyki. Postawmy na solidne rozwiązanie, jakim bezsprzecznie jest bank muzyki. Za pomocą tego rozwiązania nic nie wymknie się spod kontroli, a my w spokoju będziemy mogli się cieszyć własnym szczęściem!