Na jakiego typu sprzęcie obecnie najlepiej grać w gry?

Mobilna rozrywka prezentuje się obecnie całkowicie inaczej, niż przed kilkunastu laty. Obecnie panują najróżniejsze rodzaje gier, a grać jest na czym. W zasadzie większość ludzi nosi przy sobie telefon komórkowy lub smartfon, jakich obliczeniowe możliwości dużo zaczęły przewyższać komputery sprzed dekady. Już na tych niewielkich urządzeniach można zagrać w sporo różnych gier, oprócz tego coraz więcej jest sprzedawanych ich większych braci, czyli tabletów.
logo Xbox
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia te mają większe ekrany, więc i komfort gry jest na nich zdecydowanie większy. Jeszcze większe ekrany mają stacjonarne komputery, jeszcze do niedawna one właśnie panowały jeśli chodzi o mobilną rozrywkę. Lecz obecnie popularność ich nieco spadła, także z tego powodu, że spore grono wielbicieli grania wolało w którymś momencie kupić jedną z konsol, na jakiej gry przygodowe xbox 360 działają tak samo wydajnie jak na tradycyjnych komputerach, a same konsole posiadają kilka zalet, które stały się przyczyną ich popularności. Gracze lubią je bardzo, podobnie jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich liczba rezygnuje z normalnego komputera i zamienia woli go zamienić na wydają konsolę, na jakiej rzeczywiście się pogra (np.: gry sportowe na Xbox 360).Konsole podłączane są do telewizorów, dzięki czemu znacznie lepiej pełnią one funkcję rozrywki rodzinnej w porównaniu z tradycyjnymi komputerami. Oprócz tego do grania nie trzeba używać klawiatury, tylko odpowiednich kontrolerów, a granie nimi jest dużo praktyczniejsze. Dużo lepiej jest usiąść z kolegami czy rodziną przy dużym kilkudziesięciocalowym ekranie w salonie, niż gnieść się na krześle przed niewielkim monitorem. Ostatnio do konsol można kupić dodatkowe ruchowe kontrolery, dzięki czemu granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 jest prawdziwą przyjemnością.

Poza tym konsole oferują w zasadzie te same gry, co zwykłe komputery. Większość firm wypuszcza nowe gry platformowe xbox 360 na ten właśnie sprzęt, na konsole pozostałych producentów i tradycyjne komputery. Z reguły daty emisji są w takim samym czasie, więc nie powinno być problemów z tym, że trzeba dłużej poczekać na pojawienie się ulubionego tytułu (sprawdź takie: gry platformowe na Xbox 360).