Gdzie możemy kupić dobry sprzęt myśliwski?

Myśliwych ci u nas dostatek. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej kobiet, księży a wiek posiadaczy broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość powoduje niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, w związku z tym potrzebna jest bezustanna kontrola ich szeregów.
na polowaniu
Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czający się na swą zdobycz. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska czy gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz własnego komfortu. Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po parogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży.


Wszystkie te elementy garderoby są niesamowicie ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najbardziej istotne zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś spora ilość funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.myśliwi na polowaniu
Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem zasadniczym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Dobrze dobrana odzież na polowania pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.